کرج شو مرجع تبلیغات در کرج
کرج شو مرجع تبلیغات در کرج

خرید و فروش کالای دست دوم | نکاتی جامع برای ارتباط و تعامل با مشتری

امروزه خرید و فروش کالاهای دست دوم بسیار آسان شده است. با پیشرفت تکنولوژی شما به راحتی می توانید کالای دست دوم خود را بفروشید.
همچنین به دلیل هزینه پایین تر کالای دست دوم قدرت خرید مردم برای این نوع اجناس بالا رفته است. پرطرفدار بودن کالای دست دوم سبب شده تا بیشتر مردم به سمت سایت های خرید و فروش کالای های دست دوم روی آورده اند.
ممکن است شنیدن نام دست دوم ناخودآگاه شما را به یاد کلمه هایی مانند قدیمی، فرسوده و… بی اندازد و به شما احساس بدی دست دهد.  اما باید بگویم اوضاع آنقدرها هم خراب نیست بلکه بازار کالای دست دوم امروزه بسیار داغ است؛
در ادامه با کرج شو همراه باشید تا مزایا و معایب خرید کالای دست دوم را مورد بررسی قرار دهیم. 

 

خرید و فروش کالای دست دوم به صورت مجازی

 

 

 

عناوین مهمی که در ادامه به آنها می پردازیم:

 

  • کالای دست دوم اصلی یا نو تقلبی ؟
  • فروش کالا کارکرده در 8 قدم
  • انتخاب عنوان مناسب 
  • فروش با قیمت شگفت انگیز
  • در فروش سریع عمل کنید
  • انتخاب تصویر با کیفیت برای آگهی محصول
  • نوشتن توضیحات دقیق از کالا
  • تعامل با مشتری
  • ایرادات کالای خود را به مشتری بگویید.
  • تخفیف را جدی بگیرید.

 

کالای دست دوم اورجینال یا کالای نو تقلبی 

حتما برای شما پیش آمده است که با خرید مدل جدیدی از اجناس خود متوجه تقلبی بودن آن شده اید.  این روزها بسیاری از کالاهای نو تقلبی شده اند و تشخیص آن کار آسانی نیست برای این که از این موضوع رها شوید می توانید با جستجو کالاهای دست دوم اورجینال آن را تهیه کنید.
بسیاری از افراد بودجه کافی برای خرید کالای مورد نظر خود را ندارند و همچنین می خواهند کالای اصل تهیه کنند. مقرون به صرفه بودن کالاهای دست دوم می تواند گزینه مناسبی برای این نوع افراد باشد.
عدم تولید مجدد برخی از اجناس نیز باعث نایاب شدن نمونه های آن شده است همین امر باعث می شود پیدا کردن آن محصول کار بسیار دشواری شود. در کل می توان گفت کالاهای دست دوم فرایند جستجو محصول مورد نظر شما را آسان تر می کنند.

 

کالای دست دوم

 

فروش کالا دست دوم تنها در 8 قدم

شاید از خودتان بپرسید چرا کالای من بفروشد نمی رسد؟ چرا نمی توانم به قیمت دلخواه بفروشم؟
نگران نباشید شما تنها با دانستن و رعایت چند نکته بسیار ساده و کاربردی به راحتی می توانید محصول مورد نظر خود را بفروشد.
توجه به این فاکتورهای هر چند ساده می تواند نتیجه کار را کاملا برعکس کند و شما را به یک فروشنده خبره تبدیل کند. 

 

فروش کالای دست دوم

 

1- یک عنوان مناسب برای آگهی اولین و مهم ترین قدم است.

نکته ای که شاید کمتر به آن توجه شود انتخاب نام مناسب برای عنوان آگهی است؛ انتخاب نامی مناسب برای عنوان محصول شما مهمترین مسئله بعد از تصویر محصول است.
در این رابطه باید به آن توجه داشته باشید استفاده از نام های ساده و کاربردی است.
مشتری به یک اسم تخصصی با کد و اعداد خارجی ندارد؛ بهتر است چنین توضیحاتی را در قسمت توضیحات وارد کنید برای نام عنوان از عبارات کوتاه، ساده و کاربردی استفاده کنید.  

 

2- قیمت فضایی به محصولات ندهید.

ممکن است در هنگام فروش، قیمتی بالاتر از رقبای خود داده باشید. بهتر است قبل از قیمت گذاری خودتان را جایگاه خریدار قرار دهید و لیستی از قیمت ها را برای خود تهیه کنید که با توجه به لیستی که در اختیار دارید یک قیمت میانگین تخمین بزنید.
مردم همیشه به دنبال با صرفه ترین قیمت هستند. پس اگر می خواهید هرچه سریع تر از دست کالای دست دوم خود رها شوید باید مناسب ترین قیمت را انتخاب کنید. قیمتی که هم برای شما معقول باشد و همچنین خریدار را ترغیب کند که با شما تماس بگیرد.

 

3- در فروش خود عجله کنید.  

یک زمان مشخصی را در نظر بگیرید و تا آن مدت محصول خود را حتما بفروشید.
ممکن است این جمله کمی گیج کننده باشد و بگویید چگونه این کار را انجام دهم.
کرج شو برای شما یک پیشنهاد اساسی دارد: برای مشتری های خود یک بازه زمانی مشخص کنید که مشتری را ترغیب کند که اگر تا مدت محدودی که شما برایشان در نظر گرفتید نخرند، آن محصول از دستشان می رود.
مانند این جمله “فروش لوازم فقط تا اخر همین هفته” بنابراین شما با این کار مشتری را وادار به عجله کردن در خرید می کنید به همین سادگی می توانید کالای مورد نظر خود را بفروشید. 

 

4- اشتراک گذاری کالا با تصویر مناسب 

یکی از حیاتی ترین قسمت فاکتورهای فروش، طریقه درست اشتراک گذاری است. امروزه اکثر مردم  دسترسی به شبکه های اجتماعی دارند و این مسئله راه خوبی برای معرفی کالای شماست.
بنابراین می توانید در شبکه های پر مخاطب محصول خود را به نمایش بگذارید. توجه داشته باشید که استفاده از عکس های باکیفیت در جذب مخاطب شما بی تاثیر نیست. باید بدانید که تصویر نقش اساسی در جذب مشتری دارد.
به خصوص یک تصویر با کیفیت و واضح می تواند مشتری را به سمت آگهی شما جذب کند؛ همچنین شایسته است از محصول کالا و… چندین عکس از زوایای مختلف بگیرید.
استفاده از چند تصویر در مخاطب شما حس اطمینان را ایجاد می کند. 

اشتراک گذاری محصول

5- محصول خود را شرح دهید.

همه افراد علاقه مند هستند هنگام خرید اطلاعات کاملی از کالا داشته باشند حتی اگر بخواهند  آن را دست دوم بخرند.
شما می توانید با نوشتن توضیحاتی کوتاه به مشتری خود بگویید که کالای شما چه ویژگی دارد و چرا باید کالای شما را بخرد.
ضمن اینکه نوشتن توضیحات باعث می شود تا دیگر مخاطبان شما برای دستیابی به ویژگی کالا به سایت های دیگر رجوع کنند.
در واقع می توان گفت شما باید مشتری خود را راضی کنید که در اولین نگاه کالای شما را انتخاب کند، ذکر مزایا و معایب محصول نیر مهم می باشد. 

 

6- با مشتری خود در تعامل باشید.

یکی از راه هایی که در فروش کالای شما و اعتماد مشتری بسیار موثر است؛  تعامل است.
باید سعی کنید سوال مشتری را واضح، دقیق و بسیار سریع  پاسخ دهید. به علاوه بر آن پیشنهاد می شود یک فیلم تبلیغاتی نیز از کالای خود تهیه کنید.
اگر کالای شما برقی است تست، آن را روشن کنید و نحوه کار کردن آن را در فیلم نشان دهید. اگر کالای شما مربوط به الات موسیقی و وسایل آن است.
یک فیلم کوتاه از صدای ساز را برای مشتری خود آماده کنید و برای آن ارسال کنید. 

تعامل با مشتری در خرید و فروش

7-معایب کالای خود را به مشتری بگویید.

رعایت این نکته یکی از اساسی ترین نکات در هنگام خرید و فروش کالای دست دوم است.
در توضیحات آگهی خود بهتر است عیب های  کالای خود را مشخص کنید و مشتری خود را آگاه سازید به خصوص اگر این عیب ظاهری باشد.
نوشتن اشکالات کالای دست دوم می تواند احساس اطمینان را در مشتری شما دوچندان سازد به علاوه اینکه در این حالت مشتری می داند که قرار است با چه کالایی روبرو شود. 

 

8- از قرار دادن تخفیف دریغ نکنید.

افرادی که به سمت خرید محصولات دست دوم می روند دوست دارند تا خریدی با تخفیف را تجربه کنند.
از این رو پیشنهاد می شود حتما برای فروش کالای کارکرده خود تخفیفی مناسب را در نظر بگیرید. در کنار چنین کاری پیشنهاد می کنیم آگهی خود را به صورت توافقی به اشتراک بگذارید.
چنین حرکتی یکی از اساسی ترین راه هایی است که مشتری شما را ترغیب می کنید با شما تماس بگیرید و با شما در تعامل باشد. از این مرحله به بعد دیگر همه چیز به نحوه صحبت و نیاز مشتری شما بستگی دارد. 

 

جمع بندی

امروزه به دلایل متعددی خرید و فروش کالای دست دوم بسیار پرطرفدار شده است. که  از مهم ترین آنها می توان به: شرایط اقتصادی، فیک و تقلبی شدن کالاها اشاره کرد.
از این رو بسیاری از مردم به سمت خرید کالای دست دوم با کیفیت می روند.
خریدی بدون واسطه و آسان که خریدار و فروشنده را به یکدیگر متصل می کند. رعایت نکاتی که ذکر شد در بازار امروز به شما کمک می کند تا بتوانید در کوتاه ترین زمان کالای خود را با قیمتی مناسب به فروش برسانید.


شما عزیزان می توانید کالای خود را به صورت رایگان در کرج شو آگهی کنید و همچنین به تعداد بسیار زیادی از آگهی های سطح استان البرز دسترسی داشته باشید. 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط